Estetik Diş Eti

Diş Temizletme Fiyatı

Diş Hekimi
Diş Hekimi

Diş temizletme, diş temizliği, diş temizletme fiyatı, diş temizletme fiyatı 2019 gibi aramalar yapılsa da, diş temizliği ile ilgili geniş kapsamlı bilgilere ulaşabileceğimiz bir site olmadığını fark ettik. Bu amaçla mevcut sitemizdeki içerikleri arttırarak sizlere tedavi fiyatları ile ilgili bilgiler de vereceğiz.
Diş temizletme fiyatları Beylikdüzü, Küçükçekmece, Avcılar, Halkalı gibi ilçelerde Şişli Kadıköy gibi ilçelere göre daha uygun fiyatlar ile uygulanmaktadır. Önce diş eti hastalığı ve diş temizletme nedir ona bir bakalım. Sonra diş taşı temizletmek zararlı mıdır? Dişlerim diş taşı temizliği sonrasında hasar görür mü? Diş temizliğinin önemini anladıktan sonra da diş temizletme fiyatı ne kadar? 2018 diş temizletme fiyatları ile 2019 diş temizletme fiyatları hakkında bilgi verelim.

Genel sağlığımız ve toplumda ağız kokusu gibi problemlerle karşılaşmamız için diş temizliği fiyatı ne olursa olsun yaptırılması gereken bir işlemdir. Bir karton sigara fiyatından daha ucuz olan diş temizleme fiyatı dişlerin uzun yıllar kullanılması için gerekli bir işlemdir.

Diş Eti Hastalığı ve Diş Temizletme

Diş eti tedavisi
Diş eti ve kemik erimesi seviyesi önemlidir.

Diş eti hastalığının önde gelen nedeni, bakteri plağı ya olarak adlandırılan ve içerisinde farklı mikroorganizmaların olduğu bir tabakadır. Bu tabaka zaman içerisinde ağız içerisinde sertleşir ve dişlerin diş etleri ile birleştiği bölgede diş taşlarını oluşturur.

Diş eti hastalıkları için hazırlayıcı bir etken olan bakteri plağı ve diş taşları oluşmaya başladıktan sonra en kısa sürede dişler üzerinden uzaklaştırılmalıdır. Bakteri plağı veya diş taşlarının ağızdan uzaklaştırılması ancak diş hekimi tarafından yapılabilir. Normal bir diş fırçalama ile bu oluşumları azdan uzaklaştırmak maalesef mümkün değildir.

Sertleşen bakteri plağının oluşturduğu diş taşları az içerisinde hızlı bir şekilde artar. Yemek artıklarının ve bakteri planın etkisi ile azda koku oluşturmaya başlar. Zamanla diş eti kenarında kızarıklıklar ve ilerleyen dönemlerde diş eti altındaki kemikte erime görülebilir.
Ağızda bulunan diş taşları ve bakteri plaka milyarlarca mikroorganizma içerir. Bu mikropların oluşturduğu diş eti hastalığı vücuda yayılarak kalp kapakçıkları, eklemler ve böbreklerimiz üzerinde olumsuz etki gösterebilir. Ağız içinde birikmiş olan bu diş taşları diş hekimi tarafından kısa bir sürede kolaylıkla uzaklaştırılabilir. Diş taşı temizliği için özel aletler vardır. Diş taşı temizliği sırasında dişlerde hassasiyet oluşuyor ise bu işlem uyuşturularak yapılabilir.

Diş taşı temizletmek zararlı mıdır? Dişlerim diş taşı temizliği sonrasında hasar görür mü?

Hayır, kesinlikle diş taşı temizliği işlerinize zarar vermez. Diş hekiminin yapacağı temizlik uygun aletlerle ve teknik ile yapıldığı için size herhangi bir zararı olmayacaktır. Bilinenin tam aksine yapılacak diş taşı temizliği hem diş eti ve ağız sağlığınız hem de genel sağlığınız için olumlu etki yapar.

Ağızdan bakterilerin tutunması için uygun bir ortam sağlayan diş taşlarını ve bakteriyel plağı uzaklaştırır ve bu sayede diş eti kanamanızı tedavi eder. Bu işlemden sonra ağız kokusu ve dişeti kanamanız olmaz. Ancak uzman olmayan kişiler tarafından bilinçsizce yapılmaya çalışılan diş temizliği diş yüzeylerini bozabilir. Kesinlikle diş hekimi diplomasını görmediniz kimselere diş temizliği yaptırmayınız.

DİŞ TEMİZLEMEDEN ÇOK, DİŞLERİ KİRLETME MENİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ!

Kanamaya başlayan diş etlerinizi en kısa sürede muayene ettiriniz.

Diş eti kanaması kırmızı alarm dır.

Tedavi edilmeyen diş eti kanamaları diş kaybına neden olacaktır.

DİŞ ETİ HASTALIĞININ İLE TEDAVİSİ DİŞ TEMİZLETMEDİR.
DİŞ ETİ HASTALIĞININ İLE TEDAVİSİ DİŞ TEMİZLETMEKTİR.     RANDEVU : 0549 347 43 47

Diş Temizletme Fiyatı 2019-2020 Fiyatları

Dişlerin durumuna bağlı olarak harcanan zamana ve malzemeye göre belirlenir. Sigara içen bir hastaya yapılacak diş temizleme fiyatı ile dişlerini düzenli fırçalayıp sigara içmeyen hastaya yapılacak diş temizleme fiyatı farklılık gösterecektir.

Dişlerin üzerinde ara yüzlerde diş taşı birikir. Bunun dışında diş eti cebi adı verilen diş eti altında biriken diş taşları için detaylı küretaj gerekebilir. Bu işlem daha uzun zaman alır ve diş temizleme fiyatından daha yüksek fiyat ile uygulanır.

Diş taşı temizliği fiyatı ile ilgili en doğru bilgiyi almak için muayene olmanız ve doktorun sizi görmesi gerekmektedir.

Randevu için 05493474347 numaralı telefondan 09:00- 20:00 saatleri arasında randevu alabilirsiniz.

“Diş Temizletme Fiyatı” için 2 yorum

Bir cevap yazın