Diş Eti Kanaması

Diş eti kanaması ekşi sözlükte bile aranıyor ise durum fena demektir. Her bireyin çocuk yaşta diş hekimine gitmesi ve diş sağlığı ile ilgili bilgileri edinmesi gerekir iken ülkemizde genellikle diş ağrısı ile diş hekimine gidiliyor değil mi? Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan diş eti kanaması sorunu ile ilgili bilgiler aldık. Size göstermek için daha iç açıcı, estetik diş resimleri göstermek isterdim. Ancak konu diş eti kanaması ve diş eti hastalığı olunca resimler bunlar. Başka bir yazıda diş estetiği ve zirkonyum diş kaplama ile ilgili güzel görseller ile bir yazı hazırlarız umarım. Bize genellikle sorulan sorular şunlar. Bende diş eti kanaması başlıyor ve durmuyor ne yapmalıyım, diş eti kanaması sebepleri nelerdir. Diş eti kanaması ilaç ile geçer mi, diş eti kanamasının tedavisi nasıl olur, diş eti kanaması kekik ile geçer mi, diş eti kanamasına iyi gelen macun hangisi gibi.

Diş Eti Kanayınca Ne Olur?

Diş eti hastalığı tedavisi
Diş eti hastalığı tedavisi

İlerleyen diş eti hastalığı dişlerin kaybedilmesine neden olur. Yandaki resimde çekilmiş 4 diş yerine 3 dişten destek alınarak yapılmış 7 üyeli bir diş köprüsü görülüyor. Hasta bu işlemi sadece 6 yıl önce yaptırdığını söylüyor ve diş köprüsü takıldığı günden bu güne kadar da her diş fırçalamada diş etlerinin kanadığını belirtiyor. Dişleriniz neden çekilmişti dediğimizde de kanama ve sallanma nedeni ile dişlerin çekildiğini söylüyor.

Periodontitis (Diş eti Hastalığı) erken dönemde tedavi edilmiş olsa bu dişlerin çekilmesine gerek kalmayacak. Ancak diş hekimi sadece üç dişi çekip kalan dişleri ve çevre dokuları tedavi etmeden diş köprüsü uygulamış. Hastalık diş eti kanaması ile devam ederek kaplanan dişlerin de sallanmasına ve yitirilmesine neden olmuş. Bu durum hasta için son derece sevimsiz bir tablo oluşturuyor.

Bende diş eti kanaması başlıyor ve durmuyor ne yapmalıyım, diyenler için ilk önerimiz ve tek önerimiz var. En kısa sürede diş hekimine gidin. Diş hekimi mevcut sorunun ne olduğunu ve nasıl giderileceğini  diş eti kanaması sebepleri nelerdir. Diş eti kanaması ilaç ile geçer mi, diş eti kanamasının tedavisi nasıl olur, diş eti kanaması kekik ile geçer mi, diş eti kanamasına iyi gelen macun hangisi gibi.

Diş Temizletme Fiyatı

Sallanan dişe ne olur

Sallanarak diş kaplamaları ile birlikte çıkan dişler.

Diş eti sorunlarından kurtulmanın ve hatta bu problem ile karşı karşıya kalmamanın tek yolu dişleri temiz tutmak. Diş temizletme bu anlamda büyük ehemmiyet taşımaktadır. Diş eti hastalığı tedavi fiyatları ile karşılaştırıldığında da diş temizletme fiyatları çok ama çok daha ucuzdur. Yapmanız gereken tek şey düzenli olarak senede bir veya iki defa diş temizliği yaptırmanız. Diş temizleme fiyatı için başlıkta bulunan linki takip edebilirsiniz.

Bu yazıları okudunuz mu?

Diş estetiği zararlı mı?

Detertraj Zararlı mı?

Ağız gargarası işe yarar mı?

Periodontitis Dişeti hastalığı

Diş Eti Hastalığı Bilinmeyenler

DİŞ ESTETİĞİ VE KAPLAMA

 

Bir cevap yazın