Kişiye özel implant

İmplant Üzerine Yapılan Diş

Diş implantları, doğal dişler gibi görünen, hissettiren ve işlev gören yeni dişler için bir temel sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu, hastanın neredeyse her şeyi yiyebilme yeteneğini ve korunmuş yüz hatlarıyla doğal görünme güvenini yeniden kazanmasını sağlar.

Diş implantları diş kökünün yerine geçen küçük titanyum direkler dir. Takma yapay dişler için sabit bir çapa sağlayan ek direkler eklenmiştir. Bu implantlar, diş eksikken meydana gelen kemik bozulmasını önleyerek yüz yapısını korumaya yardımcı olur.

Neden Diş implantları?

implant üzeri köprü
İmplant üzeri köprü

Diş implantları, dişleri eksik olan kişilerin yaşamını iyileştirir. Bu implantlar öz güvenlerini yenileyebilir ve huzurunuzu düzeltebilir. Durum ne olursa olsun, dental implantlar, bireylerin hayal kırıklığı ve diş kaybının utanması karşısında rahatlığını arttırır.

Diş implantlarının daha iyi anlaşılmasını sağlamak için, aşağıdaki konularda bilgi sahibi olunmasını öneriyoruz. günümüzde implant dişler ile ilgili birçok yaygın soru tartışılmaktadır. Diş kaplama yapımı hakkında daha fazla bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İmplant Üzerine Hangi Tür Protezler Yapılabilir?

Tek Diş Kaplama (Kuron)

Eksik bir dişin yerine tek bir diş yani kaplama uygulanabilir. Bu, her bir protez dişin altındaki kök görevi gören implant ile birleştirilmesiyle tamamlanır.

İmplant yapımı öncesi ve sonrası
İmplant yapımı öncesi ve sonrası

Komple Diş Protezi (Sabit Köprü)

Tam bir diş protezi de, üst veya alt çenenizdeki tüm dişleri değiştirmek için kullanılan sabit bir köprüdür. Çıkarılabilir bir protez (protez üzerinde) soket eklentilerinde bir çubuğa veya balona eklenirken sabit bir protez kalıcı ve sadece bir diş hekimi tarafından çıkarılabilir.

Parsiyel Protez

Kısmi protez, iki veya daha fazla dişi değiştirmek için kullanılan ve iki veya üç implant gerektirebilen sabit bir köprüdür.

 

ALT ÇENE İMPLANT ÜZERİ BALL ATAŞMAN İLE PROTEZ
ALT ÇENE İMPLANT ÜZERİ BALL ATAŞMAN İLE PROTEZ

Bir cevap yazın