Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Periodontal Estetik Cerrahi İşlemleri

Diş hekimliğinde de sadece tedavi amaçlı işlemler yapılmaz. Daha güzel bir gülüş isteyen hastalar için estetik olarak dişlerin şekillendirilmesi ve diş etinin ideal duruma getirilmesi için bir takım uygulamalar vardır. Diş etinin estetik olarak düzeltilmesi işlemi genellikle dişlerin kısa göründüğü durumlarda söz konusu olur. 

Gülümseme sırasında daha kahve diş etinin fazla görünmesi estetik bütün niye bozabilir. Böyle bir durumda diş etleri müdahale edilerek şekillendirilebilir. Bu işlem de dişim görünen kısmı büyümüş olur.

Gülerken daha fazla diş daha az diş eti görünmesi için uygulanan yöntemdir. Bazen de diş etleri çekilmesi nedeniyle diş köklerinin ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu gibi durumda diş etleri daha uzun dişlerinin görünmesine neden olur. Diş Eti greft ameliyatı ile diş diş eti birleşimi takviye edilebilir.

Dişler ve çene kemiğinde girintiler olması durumu genellikle diş kaybı dişini ve çene kemiğinde dişin bulunduğu yerlerde aralıklar oluşmasına neden olur. Kemik erimesi ne bağlı bir şefi çekilmesi sonrasında dişler arasında siyah üçgenler oluşuyor. Dişleri yapılacak kaplamalar ile bu durum ortadan kaldırıla bilmektedir.

Bir yanıt yazın