Laminate veneer diş fiyatı 2019

DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ

Diş Beyazlatma

Güzelliği ve beğenilmeyi  estetik kavramı ile tanıdık. Bu kavram her toplumda farklı olabilmektedir. İnsanlar yüz ve dişlerini daha iyi bir görünme getirmeye bayılırlar. Özellikle beyaz tenliler daha koyu renk elde etmek için yaz boyu güneşlenir kışın da solaryuma girerler. Tam tersi esmer birisi de beyazlamaya çalışır. Diş rengi için durum böyle değildir. Genellikle insanlar cinsiyet ayrımı olmaksızın  tam beyaz görünen dişlerle Hollywood smile görünümü ister. Moda takı ve giysi konularında  insanlar toplumsal görüşlerin farklılığından etkilenmektedirler. Ancak diş renginde tek bir moda vardır. Beyaz dişler .

Ancak diş renginde tek bir moda vardır. Beyaz dişler .

Modası hiç değişmeyen diş rengi beyazdır.Ekonomik olanaklar fazlalaştıkça beyazlatma giderek popülerliğini arttırıyor. Sunulan diş beyazlatma yöntemlerinin hızlı ve etkili olması nedeni ile artık yalnızca ünlü ve zengin kişiler değil daa geniş halk kitlelerinin dişleri için istediği ve yaptırdığı bir işlem olmuştur. Sarı veya kahverengine çalan dişlere sahip her insan beyaz dişleri olsun ister.

Hollywood beyazı bir çoğumuzun beğendiği bir görünümdür. Ergeç bir gün dişlerimizi beyazlatacağımızı hayal ederiz.

DİŞ RENGİ OLUŞUMU

Dişler bebeğin fetus hali ile gelişmeye oluşmaya ilk 3 ayda başlamaktadır. Bu dönem renklenmede en önemli rolü oynayan dentin dokusu oluştuğu dönemdir. Dentin tabakası bu dönemde yapısını ve dişe vereceği rengi kazanır . İşte insanların memnun olup olmayacağı doğal diş renkleri bu biçinde oluşur.

Bazı sistemik rahatsızlıkların etkisi ile iç renk-lenmeler olarak sınıfladığımız renklenmeler oluşur. Dişin rengini etkileyen sistemik hastalıklar arasında; eritroblastozis fetalis, sanlık, porfiria, amelogenezis imperfekta, dudak-damak yarığı, serebral palzi, ciddi böbrek hasarı, vitamin eksikliği, kalsiyum-fosfor eksikliği sayılır¬ken florozis, yaşlanma ve travma da bu farklılıkları ortaya çıkartır. Sistemik hastalıkların neden olduğu renk değişimleri uterusta geçen ikinci trimesterdan 1 O yaşına kadar olan bir süreçte etkili olur. Tetrasiklin ve minosiklin gibi dentin dokusuna bağlanma özelliği bulunan, sistemik yolla alınan ilaçların etkileri de önemli derecede etkilidir.

 

Bir yanıt yazın