Ortodonti tedavisi fiyatı

Ortodonti (Tel ve Plak ile diş düzeltme)

Dişlerdeki bozukluğa göre değişik şekillerde yapılabilir. En çok tel braket yapıştırılarak uygulanır. Ancak hareketli protezler ve şeffaf plak da kullanılan vakalar olabilmektedir. İleri ortodontik bozukluklarda çenelik kullanımı gerekebilmektedir.

Ortodonti Tedavisinin Amaçları

Dişleri düzeltmek
Çene (Dış, Damak) kapanış bozukluklarını düzeltmek
Diş arası boşlukların kapatılması
Dişleri düzgün sıralamak

Ortodonti Tedavisi Süresi

Genellikle 1 yılda ortodonti tedavisi olan bireyin dişler düzelir, ancak tekrar eski haline gelmemesi  için ortodonti tedavisi nerede ise 1 yıl daha devam ettirilir.

Neden Ortodonti Tedavisi Olmak Gerekir?

ortodonti uzmanı
Ortodonti uzmanı İstanbul

Birçok kişi eğri dişlere sahip. Ortodonti tedavisi bu dişleri düzeltir veya daha iyi bir dizilişe getirmeye yardımcı olur. Bu sadece görünüm değil, aynı zamanda da dişleri temizlemek için gereklidir. Bazı hastalarda üst ön dişler ileri çıkarak bazen de araları açık oldukları için ortodonti tel tedavisi gerektirirler. Ortodontik tedavi sayesinde aralık dişleri ve eğri dişleri düzgün konuma getirebilirsiniz.  Ortodonti tedavisi çiğnwmw fonksiyonunun iyi yapılabilmesine de yardımcı olur.
Tedavisi bitmiş hastaların resimlerini iletişim formu ile isteyebilirsiniz ancak her asta ve dış farklıdır.Sizin  dış yapınıza en uygun tedavi için yapılması gerekenler size anlatılacaktır.

Ortodontik Tedaviden Kimler Yararlanabilir?

Çocukların 10 yasından önce ortodontik gözleme girmesini tavsiye ederiz. O yaşlarda yeterince kalıcı dış çıktığından, olası sorunları görmek mümkündür.Çocuklarda ortodonti dış teli tedavisi eğri dişlerin düzeltilmesi ve estetik diş tedavisi için uygulanır.
Çalışmaların çoğunda, dişler, yüz ve yüz profili nedeniyle ortognatik cerrahiye ihtiyaç duyan insanlarda beden algısının genellikle normal sınırlarda olduğu bulunmuştur. Birçok çalışma, özellikle open-bite, retrognatik ve prognatik mandibula için tedavi görmüş bireylerde beden algısının bu özel bölümlerinde belirgin gelişmeler olduğunu bulmuştur. Cerrahi ortodonti tedavisi arayışında olan hastaların büyük çoğunluğunda, kendine-saygı normal sınırlardadır, fakat düşük kendine-saygı verileri olanlar tedavi sonuçlarından daha az tatmin olmaktadırlar.

Diş hekimi Sertaç Kızılkaya
Özel Korudent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
E 5 Yanyol No 108/A
Küçükçekmece İSTANBUL
Tel: (0212) 661 6979
Gsm: (0549) 347 4347 – (0549) DİŞ 4 DİŞ
http://www.drsertac.com

Bir cevap yazın