Gummy Smile

Diş Eti ve Estetiği

İdeal Bir Gülümsemenin Tanımı Nedir?

Bir gülümsemenin çekici ya da estetik görülmesinin sebebi algıyla ilgilidir ve bu sebeple kişiden kişiye değişir. Lakin genel olarak bir gülümsemenin güzel gözükmesinin sebebi araştırmalarla da desteklenmiş ortalama değerler ile diş etinin, diş boyutunun beşte birini geçmemesi gerektiği yönündedir. Hatırlanması gereken nokta bazı kişilerin yüz şekli ile değerlendirildiğine diş eti gülümsemesinin daha çekici olabileceğidir. Yalnız diş etlerinin sağlıklı olması şartı ile.

Diş etinin gülme esnasında gözükmesi kişinin yaşamını ve konforunu kötü yönde etkiliyorsa bu noktada bir şeyler yapmak gerekebilir. Yapılması gereken ilk iş diş hekiminiz ile sizi rahatsız eden şeyin ne olduğunu bulmak olmalıdır. Nedenin anlaşılması ve bu konuda uzlaşılması iyi bir başlangıçtır. Çünkü sebebi bilmek bizi her zaman çözüme yönlendirir.

Gülerken Diş Etlerinin Gözükmesi Gummy Smile

Gülümseme esnasında dişlerin yanında diş etlerinin de gözükmesi çoğu insanı rahatsız eder. Bir gülüşün çekiciliği hem görüntü hem de algı ile ilgilidir.

Kimileri gülümsediğinde çok fazla diş eti gözükebilir. Dişler olağandan küçük ise veya damak kemiği büyükse diş eti dokusu daha fazla görülecektir. Estetik bir gülümseme ise diş ile diş eti dokularının uyumu ile ilgilidir. Diş hekimliğinde pembe estetik diye adlandırdığımız diş eti estetiği uygulamaları sayesinde estetik bir gülüşe sahip olmak mümkündür.

Bir cevap yazın