2019 implant fiyatları

İmplant Markası veya Fiyatı Önemli mi?

İmplant markası ne kadar önemli? Giderek artan implant yapımı beraberinde daha fazla implant komplikasyonlarını getiriyor. Sorunsuz bir implant tedavisi için şüphesiz hekimin bilgi ve deneyimli olması ve kaliteli malzemeler kullanması gerekiyor. Bu yazıda implant markası ve implant fiyatlarının ne derece önemli olduğu ile ilgili bilgiler vereceğim. diğer taraftan implant yapımında daha önemli konulardan da bahsederek sizlerin implant yapımı ile ilgili meraklarınızı gidermeye bilgiler vermeye çalışacağım.

İMPLANT MARKALARI VE FİYATLARI

Geçmiş yıllarda bir elin parmakları kadar olan implant firması sayısı günümüzde nerede ise binler ile ifade edilecek. Kesin bir bilgi olarak beş yüzün üzerinde implant markası olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Her markanın implant fiyatı farklı. Genellikle 300 € ile 600€ aralığında implant markaları var Türkiye’de.  İmplant yapıjmında her firma farklı tasarımlar ve yüzey kaplama teknolojileri kullanıyor. İlk bakışta hepsi birbiri ile aynı gibi görülse bile değişik teknolojiler ve üretim metotları kullanılmakta.

İmplant için kullanılan ham maddeden implantı şekillendiren ve steril eden ekipmanları kadar her markanın süreçleri değişik oluyor. İmplant yüzeyi özellikleri biyolojik uyumu üst yapı için gerekli parçalar implantların tercih edilme nedenleri arasında gelmektedir. Özellikle implant cerrahisinde kullanılan uygulama setlerinden ergonomik ve hassas olması implant tercihini değiştirebilen unsurlardan bir tanesi.

İmplant Markası

Çene kemiği ile birleşme süresinin kısaltıldığı yeni nesil implantlarda %95 ve üzeri başarı elde edilebiliyor. Gelişmiş implant sistemlerinde farklı çap ve boylarda implantlar bulunuyor. Bu seçenekler sayesinde zor  vakalarda bile üstün başarı elde etmek mümkün. Cerrahi setin başarısı implant yapımı sırasında cerraha kolaylık sağlıyor. Bu sayede başarılı sonuçlar alınıyor. Cerrahi set kullanımı sonrası implant yerleştirilmesinde hazırlanan yuva ile implantın uyumu büyük önem taşımakta. İdeal bir birincil tutunma sağlanan vakalarda işlem sonrası ağrı ve tedavi başarısı da daha yüksek olabilmektedir.

YERLİ İMPLANT

Bütün dünyada her geçen gün implant üretici firma sayısı katlanarak artmakta. Yerli implant firmaları da her geçen gün buna paralel artış göstermekte. Türkiye de yerli implant markaları da giderek artıyor. Sağlıklı bir büyüme ve uzun dönem başarı elde edilebilmesi sürekli yeniliklere açık ve araştırma geliştirme departmanlarının düzenli çalışmaları ile mümkün.

Yerli implant mı ithal implant mı?

Özellikle teşvik ve kalkınmada öncelikli bölgelerde tesis kurulma avantajları Güneydoğu ve Karadeniz’de yerli implant firmalarının açılmasına vesile oldu. Yani implant mı yabancı mı diye sorulduğunda konuya farklı gönderden yaklaşmak mümkün. İthal implantlar uzun süreli araştırma geliştirme ve takip edilen implantlardır. Döviz bazında giderler olduğu için ülkemizde de döviz ile yapıldığı için satış fiyatları euro nedir. Döviz endeksli ekonomik olarak imkanı kısıtlı hastalara pahalı gelebilmektedir.

İmplant markalarından araştırma geliştirme çalışmalarına ayırdıkları hay harmankaya için farklıdır. Bazı markalar cirolarının %10 ile 20 si gibi önemli değerleri arge çalışmalarına ayırırlar. Tabii bu implantların başarı oranları ve yenilikleri Öncü olarak ortaya çıkarmaları sayesinde daha yüksek fiyatlı olsalar bile tercih edilmedi neden olur. Bazı firmalar da yapılmış araştırma geliştirme çalışmalarına kopyalayarak oturum maliyetlerini en az da indirim daha ucuz fiyatlar ile üretme yoluna giderler.

implant markası önemli mi diye soranlar için implant marka tavsiyesi yerine marka nedir, nasıl süreklilik kazanır. İmplant markası başarısı ne demektir anlatmak gerekiyor. İsveç implant markası
Türk implant markası, İsviçre implant markası, Alman implant markası isimleri ve kaliteleri ile ilgili bilgileri bu sitede yayınlanacak yazılardan takip edebilirsiniz. implant markaları İsviçre
İmplant marka isimleri.

İmplant markaları en iyisi benim diye idia ederler. Hangi marka implant iyi nasıl bileceksiniz. Yerli implant mı ithal implant mı önce buna karar vermek lazım. Bir bakıma bütçeye dayanıyor bu işlemler tabi. Bir defa yaptırıp sonra uğraşmak istemiyorsanız size önerim Alman Bego implantı olabilir. Senelerdir başarılı bir şekilde uyguladığım Bego implant ile ilgili sorun yaşamıyorum.

Türk İmplant Markaları

  • Nucleoss implant markası
  • Implance implant markası
  • Mode implant markası
  • Dti implant markası

İthal İmplant Markaları

  • Bego implantlar
  • Mis
  • Nobel
  • Osstem
  • Straumann

İmplant markaları ve fiyatları 2019 da

Alman implant markaları ve fiyatları döviz kurlarının etkisi ile ilk önce yükselme eğilimine girmesine rağmen €fiyatlarındaki düşüş ile birlikte diğer ithal implantlar gibi fiyatı düşmüştür.

Araştırma geliştirme maliyeti olmayan implant markaları ucuz fiyatlar ile pazarında yerlerini alabilmektedir. Ancak hiçbir zaman ucuz bir lafın kalitesi ile daha yüksek fiyatlı olan implantın kalitesi birbiriyle aynı olamaz. Türkiye’de en çok kullanılan ithal implantlar hangileri diye soranlar ilk sırada yer alan Bego implant ve Strauman implant markasını söyleyebiliriz.

Zimmer, Teka, Nobel implant markaları da pazarda pay almaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın