ALT ÇENE İMPLANT ÜZERİ BALL ATAŞMAN İLE PROTEZ

KÜÇÜKÇEKMECE İMPLANT ZİRKONYUM DİŞ

Dişlerimizin işlevleri kadar estetik görünümü de önemlidir. Özellikle ön dişlerimiz ile en küçük bir estetik diş sorunu yaşadığımızda hemen düzeltilmesini isteriz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Ordu gibi büyük şehirlerde de hem iyi hem de yakın olan diş hekimi veya diş kliniği bulmak ayrı bir sorundur. Çok değer verdiğimiz diş estetiğimizi ve diş sağlığımızı kime teslim edeceğimizi bilmek isteriz. İstanbul Küçükçekmece, Avcılar, Halkalı, Florya, Sefaköy implant ve estetik diş tedavileri için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Diş sağlığının önemi sindirim sisteminin başlangıcı olması ve aynı anda hem çiğneme, hem görünüm hem de konuşma fonksiyonlarımızı sağlamasından kaynaklanır. Neyse ki bir veya daha fazla sayıda dişi çektirmek gerekse bile diş doktorları imdadımıza yetişmekte. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde kendimize ayırdığımız veya ayırabildiğimiz zamanın az olması diş sorunlarının artmasına sebep olur. Hem bakım için ayırdığımız süre azalır, hem de diş sorunu başladığında diş hekimine gitmek pek mümkün olmaz. Çünkü zaman bulsak para para bulsak zaman bulamayız der insanlar.

KÜÇÜKÇEKMECE İMPLANT DİŞ KLİNİĞİ HEKİMİ NE DEDİ?

implant ömrü ne kadar?
İmplant ömrü ne kadar?

Sizin için en doğru bilgileri almak ve aktarmak istediğimizden İstanbul, Küçükçekmece, Florya, Avcılar, Sefaköy bölgesinde yıllardır başarılı estetik diş tedavileri ve implant diş yapımı ile ün yapmış hekimimize merak edilen konuları sorduk. Bize verdiği aydınlatıcı yanıtlar dolayısı ile Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya teşekkür ederiz.

Sayın Kızılkaya diş koltuğuna oturmak malum baya zor. Hem morali hem bütçeyi sıfırlayan bir koltuk olarak biliniyor. siz bu konuda ne dersiniz? Gülümseme ile cevap veriyor.

İstanbul Küçükçekmece, Avcılar, Halkalı, Florya, Sefaköy implant ve estetik diş tedavileri için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. 

Aslında yanılıyorsunuz. Zamanında yapılan kontroller ve düzenli ağız bakımı yapıldığında dişlerimize saçlarımızdan daha az para harcarız. En az ayda bir defa kuaföre gitmek gerekir. Düzenli olarak da vücut bakımı ve saç yıkama gereklidir. İşte bu noktada neden saçlarımızdan değil de dişlerimizden şikayetçi oluyoruz. Kaldı ki saç dökülmesi diş kaybı kadar ve çok daha fazla dikkat çeken bir durum.

Bizi bu cevabınız ile şaşırttınız. O halde biz bir şey demeyelim ve siz Küçükçekmece İstanbul Korudent diş kliniğinde yaptığınız estetik zirkonyum diş kaplamaları,lamina diş ile estetik dişleri, diş beyazlatmayı, implant yapımını ve implant fiyatlarını biraz anlatır mısınız lütfen.

Memnuniyet ile. Önceliğimiz koruyucu hekimlik olmalıdır. Hastalık ortaya çıkmadan koruyucu tedavileri almak en büyük hedef olmalıdır. Olduğu durumda da geç kalmadan tedavi edilmesi bütün hastalıklar için büyük önem taşır.

Bir diş eti hastalığı veya diş çürüğünde sorun büyümeden gerekli diş tedavileri gerçekleştirilebilir ise diş kaybı ile sonlanmayacaktır. Erken dönemde diş eti hastalığı teşhisi dişlerin ömrünü uzun süre arttırır. Sonunda dişlerin çekilmesi gerekse bile 20-30 yıl gibi bir süre ağızda kalan doğal dişler bizlere hizmet etmeye devam edecektir. Benzer şekilde diş çürükleri ve kırıkları da tedavi ile uzun yıllar kullanılabilmektedir.

İMPLANT DİŞ YAPIMI VE ÖNEMİ

ALT ÇENE İMPLANT ÜZERİ BALL ATAŞMAN İLE PROTEZ
ALT ÇENE İMPLANT ÜZERİ BALL ATAŞMAN İLE PROTEZ

Diş kaybı özellikle ailesinde diş eti hastalığı olan kişiler için kaçınılmaz olabilir. Tıpkı emekliliğe hazırlandığımız gibi dişsizlik dönemine de alışmak gerekir. Her eyden önce ekonomik hazırlık başlar. Bütçe ayarlamaları tamamlandıktan sonra cerrahi aşama gerçekleşir. İmplant sayısına göre ödenecek implant fiyat belirlenmiştir. İmplant cerrahisi ile birlikte yerleştirilen implantların ücreti ödenir. İmplant ile kemiğin kaynaşma süresi sonunda ikinci cerrahi işlem ile iyileşme başlıkları takılır. Diş eti iyileşmesi için ikinci cerrahi işlemden sonra genellikle 5-10 gün beklenir. Zaman kısıtlı ise diş doktoru diş etlerinizin durumuna göre daha kısa sürede de ölçü alınabilir. Alınan ölçü ile diş teknisyeni bilgisayar ortamında  hazırladığı altyapıyı hekime gönderir. Bu dişler prova edilmek üzere randev verilir. Provalar sonrasında estetik diş yapımı işlemleri tamamlanır.

İyi diş kaplaması için günümüzde zirkonyum malzeme kullanılır. Estetik olarak istenilen özellikleri taşıyan bu malzeme ihtiyaçlara tam olarak cevap veren bir malzemedir. Aşağıda neden zirkonyum diş kaplama tercih edildiği ile ilgili bilgilere yer verdik. Zirkonyum diş yaptıranlar tedavi sonrası memnunietlerini dile getirmektedirler.

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR?

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi
Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Yapılan diş tedavilerinde uzun dönem başarı ilk kriter olmalıdır. Sadece günü  kurtarmak yerine tam anlamı ile doğru planlanmış ve uygulanmış tedaviler yapılmalıdır. Diş hekimi Sertaç Kızılkaya bu tedavilerde implant ile başlayan sürecin estetik zirkonyum diş kaplama uygulaması ile devam ettiğini belirtti. Bakın Korudent Diş Kliniği estetik diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan neler öğrendik.

İyi bir protez için implant uygulamasının doğru plan ile başlaması gerektiğini hep söylemişimdir. Yapılan diş tedavisinin estetik ve fonksiyonel özellikleri ile ideal olması için ilk planlama ve implant uygulamasının doğru yapılmış olması gerekmektedir. İmplant yapım aşamaları tamamlandıktan sonra sıra üzerine yapılacak protezin doğru uygulanmasına gelir. İmplant üzeri bazen damak protezi, bazen sabit diş köprüsü uygulanır. Sabit diş kaplama ve köprüler için porselen ve zirkonyum diş kaplama seçenekleri vardır. Özellikle alerjisi olan kişiler ve estetik sonuç elde etek isteyenler için zirkonyum diş kaplamalar tercih edilen malzemelerdir. Zirkonyum yaptıran hastalar forumlarda son derece memnun olduklarını söylemektedir. Hastaların dişlerini taktıktan sonra şikayetleri olmadıkça diş hekimine tekrar gitmeleri gerekmediğinden zirkonyum ve implant yaptıranlar forum içeriklerinde memnuniyetlerini paylaşmaktadırlar. Ön plana çıkan konuları özetlersek

  • Renk uyumunun iyi olması
  • Diş eti kenarında koyu renk oluşturmaması
  • Alerji yapmamas
  • Uzun ömürlü kullanım olanağı
  • Hassas çalışma olduğu için kaplama düşmesi gibi sorunlar olmaması

ön plan çıkan zirkon kaplama ve diş köprüsü özellikleridir. Zirkonyum diş kaplama fiyatları porselen kaplama fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksek fiyatlar söz konusudur. En iyi porselen diş kaplama bile zirkonyum kaplama ile elde edilen estetik görüntüyü sağlayamaz. Metalin renk ve ışık yansıtma sorunları olması zirkonyum kaplamayı fiyatları yüksek olmasına rağmen ön plana çıkarmaktadır.

Bir cevap yazın